Державна фіскальна служба України підготувала Листа від 03.07.2015 року № 13835/6/99-99-19-03-02-15 щодо оподаткування лікарських засобів податком на додану вартість.

Отже, порядок формування цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, щодо яких запроваджено державне регулювання, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333, а порядок встановлення розмірів постачальницько-збутових і граничних торговельних (роздрібних) надбавок визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення».

Згідно з підпунктом 194.1.1 пункту 194.1 статті 194 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податок на додану вартість становить 20 %, 0 % та 7 % бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг.

Відповідно до підпункту "в" пункту 193.1 статті 193 Кодексу операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, оподатковуються за ставкою 7 %.

Пунктом 188.1 статті 188 Кодексу передбачено, що база оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін, встановлених відповідно до статті 39 Кодексу) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань.

До загальнодержавних податків та зборів належить мито (підпункт 9.1.7 пункту 9.1 статті 9 Кодексу).

Додатковий імпортний збір є особливим видом мита (пункт 4 частини другої статті 271 Митного кодексу України), а отже, належить до загальнодержавних зборів.

Враховуючи викладене, операції з постачання на митній території України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, оподатковуються за ставкою податку на додану вартість 7 %. При цьому база оподаткування податком на додану вартість для таких операцій визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості лікарського засобу (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), розрахованої з урахуванням загальнодержавних податків і зборів (у тому числі додаткового імпортного збору) та встановлених постачальницько-збутових і граничних торговельних (роздрібних) надбавок.

 

 

Copyright © 2015 - 2024. All Rights Reserved.