Міністерство юстиції України надало роз'яснення у Листі від 15.08.2023 року № 107341/5180-11.2.1-23/37.1  щодо реєстрації нотаріусів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

 

Вступив в силу Наказ Міністерства фінансів України від 09.06.2023 року № 305 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків»

Набув чинності Закон України від 03.05.2023 року № 3103-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення непорушності майнових прав»

Вступив в дію Наказ Міністерства юстиції України 09.06.2023 року № 2179/5 «Про проведення державної реєстрації в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць»

На єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України викладено покрокову інструкцію щодо реєстрації вживаного авто з-за кордону (https://www.kmu.gov.ua/news/yak-vpershe-zareiestruvaty-vzhyvane-avto-z-za-kordonu-pokrokove-roziasnennia)

Набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 05.06.2023 року № 290 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру керівників платників податків – боржників»

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці на своєму сайті нагадало про тривалість робочого часу у період дії воєнного стану (https://smu.dsp.gov.ua/news/tryvalist-robochoho-chasu-u-period-dii-voiennoho-stanu/)

Набув чинності Закон України від 20.06.2022 року № 2320-ІХ «Про управління відходами»

Вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 4 липня 2023 року № 680 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. N 491 та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 р. N 210» (стосується змін до порядку державної реєстрації у спадковому реєстрі)

Верховна Рада у другому читанні прийняла зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Відповідні зміни направлено на відновлення довоєнного стану системи оподаткування.

Законопроект не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків. Норми направлено насамперед, на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 1 серпня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Прийняття законопроекту сприятиме збільшенню надходжень до державного та місцевих бюджетів у 2023 році на суму близько 8 млрд грн. Зміни до законодавства з питань оподаткування в першу чергу були направлені на підтримку суб’єктів господарювання і дозволили бізнесу продовжити роботу на початку повномасштабного вторгнення рф.

Законопроект з 1 серпня 2023 року передбачає:

1) скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу. Водночас платник матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви він автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання спрощеної системи.

2) відновлення для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп обов’язку сплачувати єдиний податок, крім тих, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України;

3) відновлення проведення планових документальних перевірок виключно для платників податків, які:

здійснюють діяльність у сфері виробництва та/ або реалізації підакцизної продукції;

здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);

надають фінансові, платіжні послуги

4) проведення позапланових документальних перевірок платників податку за виключним переліком, визначеним законом

5) відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

Також з 1 жовтня 2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО (крім санкцій за порушення, що вчинені на окупованих територіях чи територіях бойових дій).

Водночас, встановлюється зменшений розмір штрафу штрафних санкцій (25% та 50% вартості товару замість 100% і 150% відповідно) за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу розрахункового документа на неповну суму покупки, що застосовуються до ФОП – платників єдиного податку (до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 1 серпня 2025 року).

Також законопроектом передбачено, що у разі сплати платником податків протягом 30 днів сум податків і зборів, донарахованих за результатами документальних перевірок, штрафні санкції не застосовуватимуться, а пеня не нараховуватиметься.

Copyright © 2015 - 2024. All Rights Reserved.