07 вересня 2015 року набув чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 06.08.2015 року № 696 «Про затвердження Гігієнічних вимог до продуктів дитячого харчування, параметрів безпечності та окремих показників їх якості»
Дані Гігієнічні вимоги містять в собі 12 додатків, в яких визначено: обов’язковий склад дитячих сумішей; поживні речовини; заяви про поживну цінність і про користь; незамінні та умовно незамінні амінокислоти у складі грудного молока; референтні значення для маркування поживної цінності харчових продуктів; пестициди, які заборонено використовувати під час первинного виробництва продукції та інші відомості.
Цими Гігієнічними вимогами встановлюються вимоги до параметрів безпечності та окремих показників якості таких продуктів дитячого харчування:
- дитячих сумішей початкових та для подальшого годування;
- дитячого харчування на основі злакових культур (каш, виробів із злакових культур, сухарів і сухого печива, кисломолочні продукти, вироби з м'яса, птиці, риби, овочів, фруктів, бобових).
Дитячі суміші початкові є єдиним продуктом, який може бути розміщено на ринку як такий, що може задовольняти харчові потреби здорових дітей грудного віку протягом перших шести місяців життя до введення продуктів відповідного прикорму.
Для виробництва дитячих сумішей початкових та для подальшого годування з метою забезпечення у харчуванні дітей грудного та раннього віку вмісту можуть бути використані мінеральні речовини, вітаміни, амінокислоти та інші речовини, що мають спеціальну харчову цінність, виключно з додатку до Гігієнічних вимог.
Дитячі суміші початкові та для подальшого годування, що пропонуються як готові до вживання або відновлені шляхом розведення відповідно до інструкцій виробника, не повинні містити залишків окремих пестицидів на рівні, що перевищує 0,01 мг/кг за деякими винятками, визначеними в додатку до Гігієнічних вимог.
Дитяче харчування на основі злакових культур та інші види дитячого харчування не повинні містити залишків окремих пестицидів на рівні, що перевищує 0,01 мг/кг за деякими винятками, визначеними в додатку до Гігієнічних вимог.
Етикетування дитячого харчування здійснюється відповідно до Законів України «Про дитяче харчування» та «Про безпечність та якість харчових продуктів», а також Технічного регламенту щодо правил маркування харчових продуктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 жовтня 2010 року № 487, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2011 року за № 183/18921.
Інформація щодо складу продуктів дитячого харчування, етикетування та реалізації повинна відповідати основним цілям і принципам Міжнародного кодексу маркетингу замінників грудного молока, прийнятого на 34 Всесвітній асамблеї охорони здоров'я, та вимогам законодавства у цій сфері. Така інформація повинна сприяти належному використанню продуктів дитячого харчування і не перешкоджати грудному вигодовуванню.
На етикетці дитячих сумішей початкових та для подальшого годування забороняється використання написів типу "гуманізований", "адаптований до материнського молока" або інших аналогічних понять.
На етикетці дитячих сумішей початкових зазначаються слова "Важлива інформація". Така інформація повинна містити: інформацію щодо надання переваги грудному вигодовуванню; рекомендації щодо обов'язкової консультації з лікарем (педіатром, лікарем сімейної медицини) перед використанням за призначенням.
Етикетка дитячих сумішей початкових не повинна містити зображень немовлят (дітей грудного віку) або інших зображень та текстів, що можуть ідеалізувати застосування продукту. Вона може містити малюнки, що дозволять ідентифікувати продукт, а також ілюстрації методів його виготовлення.
Дитячі суміші початкові та для подальшого годування повинні бути марковані таким чином, щоб споживач міг відрізнити ці продукти один від одного з метою виключення будь-якого ризику плутанини при виборі таких продуктів.
Реклама дитячих сумішей початкових може розміщуватись виключно у публікаціях, присвячених догляду за дітьми грудного віку, а також у наукових виданнях (публікаціях).
Реклама дитячих сумішей початкових не може здійснюватись шляхом розповсюдження зразків такої продукції або інших засобів реклами, наприклад: спеціальних видань; талонів (купонів), що дають право на знижку; будь-якого товару, що надається при продажу; розпродажу за зниженими цінами; тощо.
При маркуванні дитячого харчування на основі злакових культур та інших видів дитячого харчування обов'язково зазначається така інформація: вік дитини, але не менше чотирьох місяців, для будь-якого продукту, починаючи з якого, продукт може вживатися; інформація про присутність або відсутність глютену, якщо рекомендований вік, з якого продукт може вживатися, становить менше шести місяців; про доступну енергетичну цінність, виражену у кДж та ккал, а також вміст білків, вуглеводів та жирів, виражений у числовій формі на 100 г або 100 мл продукту; про середню кількість кожного мінералу та вітаміну; у разі необхідності інструкція з належного приготування із вказівкою щодо важливості дотримання такої інструкції.