З 01 травня 2015 року набирає чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій».

Окрім вищевказаної Постанови, в даний час діє Наказ Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Міністерства енергетики України, Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 15 квітня 1998 року № 58/45/91/73/51/23/10-538 «Про затвердження Методики надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива». Даний Наказ в переважній більшості протирічить положенням Постанови, як з точки зору порядку отримання субсидій так і підстав для такого отримання.

Методика обчислення сукупного доходу сім’ї для отримання субсидії врегульована Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15 листопада 2001 року № 486/202/524/455/3370 «Про затвердження Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги».

Отже, проаналізувавши вищевказані нормативно-правові акти можна дійти наступних висновків щодо порядку та умов отримання субсидій з 01 травня 2015 року.

 

Кому призначається субсидія

 

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Субсидія призначається особі на яку відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

 

На що поширюється субсидія

 

Субсидія поширюється на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг: водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття.

 

Обмеження щодо отримання субсидії

 

Будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю більше ніж на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

 

Які доходи включаються до сукупного доходу сімей, які претендують на одержання субсидії

 

До сукупного доходу для призначення субсидії включаються усі види доходів отримані особою, крім: аліментів; частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; допомоги на поховання; грошового забезпечення військовослужбовців строкової служби; допомоги громадських та благодійних організацій.

 

Необхідні документи

 

  1. Заява про призначення житлової субсидії.

У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію («на оплату житлово-комунальних послуг» та/або «на придбання твердого палива та скрапленого газу»). Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

У Заяві про призначення житлової субсидії також необхідно:

1) у графі «Номер особового рахунку» – вказати номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі «Найменування організації, що надає послуги» – вказати назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3) у графі «Примітки» зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме «є лічильник»/«немає лічильника».

 

  1. Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

1)      У розділі І вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

2)      У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб із зазначенням установи, організації, підприємства, де отримується дохід.

3)      У розділі ІІІ вказується інформація про одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень

 

Додатково орендарі подають договір найму (оренди) житла (за наявності). Інші документи забороняється вимагати.

Термін дії субсидії – 12 місяців.

Нарахування субсидії автоматично продовжується на наступний рік (до зміни майнового стану).

Перевіркою даних зазначених в декларації будуть займатись: Пенсійний фонд України та Державна фіскальна служба України.

 

Куди і як подавати документи

 

Вищевказані документи подаються:

  1. Особисто громадянином за наявності паспорта або іншого документа, що посвідчує особу структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання).
  2. Надсилаються поштою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі - за місцем проживання). Рекомендуємо направляти листи з описом вкладення та відміткою про отримання адресатом.

Структурними підрозділами з питань соціального захисту населення у місті Києві є, серед інших: Управління праці соціального захисту населення Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації, адреса: 03186, м. Київ, просп. Повітрофлотський, 40, тел. (044) 207-39-12.

 

Відповідальність

У випадку ненадання інформації про зміни, дія субсидії припиняється з наступного місяця за місяцем, у якому відповідні зміни виникли.

Зміна у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним у подвійному розмірі.

 

Розрахунок розміру платежу при наданні субсидії

 

Ключовим фактором для даного розрахунку є середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців. Вищевказаний дохід ділиться на прожитковий мінімум на одну особу (1176,00 гривень). Отриманий результат ділиться на базовий коефіцієнт 2. Після чого, отримана цифра множиться на базовий коефіцієнт 15%. Таким чином, фактично важливо знати лише дохід своєї сім’ї.

 

Наприклад:

Вихідні дані: сім’я з трьох осіб за попередні 6 місяців отримала 24 000,00 гривень. Таким чином, середньомісячний дохід складає 4 000,00 гривень, а дохід на одну людину – 1333,33 гривень. Використовуючи формулу: 1333,33 гривень /1176,00 гривень / 2 * 15% = 8,5 %. Отже, при середньомісячному доході 4 000,00 гривень обов’язковий платіж буде дорівнювати 4 000,00 * 8,5% = 340,00 гривень. Уся інша сума, що перевищує цю суму буде розміром субсидії.

 

Нормативи соціальних норм житла та споживання житлово-комунальних послуг

 

Субсидія не розповсюджується на перевищення нижчевказаних нормативів. Отже, у випадку наявності таких перевищень, необхідно буде сплачувати повну вартість послуг.

 

Послуга

Норматив

 
  • Загальна площа житла

13,65 м2 на кожну зареєстровану особу + 35,22 м2 на сім’ю

  • Газопостачання:

на опалення в опалювальний період

7 м3 на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (0,982 – в індивідуальних будинках, 0,465 – в багатоквартирних житлових будинках)

на газову плиту (приготування їжі)

6 м3 на особу

на газову плиту за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача
(приготування їжі і підігрів води)

9 м3 на особу

на газову плиту і водонагрівач

18 м3 на особу

  • Водопостачання та водовідведення:

постачання холодної води

2,4 м3 на особу (за наявності централізованого постачання гарячої води),
4,0 м3 на особу (за відсутності централізованого постачання гарячої води)

постачання гарячої води

1,6 м3 на особу

водовідведення

4,0 м3 на особу

  • Електропостачання:

на опалення в опалювальний період

65 кВт.год на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (0,982 – в індивідуальних будинках, 0,465 – в багатоквартирних житлових будинках)

у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами

130 кВт. год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год. на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
150 кВт. год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год. на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)

у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами

90 кВт. год. на сім’ю з однієї  особи + 30 кВт. год. на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
120 кВт. год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год. на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)

  • Вивезення побутового сміття

0,4167 м3 на одну особу на місяць

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2015 - 2024. All Rights Reserved.