Нацбанк постановою від 08.12.2014 № 798 зосередив увагу на діяльності банківських установ у режимі надзвичайного стану. Зокрема, банк у разі неможливості вивезення готівки та інших цінностей пошкоджує готівку розчинами, що фарбують чи склеюють, штампом «Неплатіжна» або обрізанням/обпалюванням 50 % від загальної площі або в інший спосіб, що забезпечить втрату платіжних ознак грошових знаків.

Про факт пошкодження або знищення готівки оформляється акт у довільній формі із зазначенням номіналу, кількості, суми готівки та способу пошкодження (зазначаються вид та колір використаних речовин, інші характерні ознаки пошкоджень – приблизна площа відсутніх частин банкнот, вид перфорації тощо) або знищення. Акт про пошкодження готівки підписується всіма залученими до цієї роботи працівниками банку, а акт про знищення готівки підписується, крім працівників банку, членами комісії територіального управління, які були присутні під час знищення готівки.
Відшкодування банку коштів за знищену готівку здійснюється на підставі акта про знищення готівки, за пошкоджену готівку – у разі передавання до територіального управління пошкодженої готівки разом з актом про пошкодження готівки.

Copyright © 2015 - 2024. All Rights Reserved.