З 28 червня 2015 року набрав чинності Закон України від 02.03.2015 року № 222-VIII «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»

Виходячи зі змісту даний Закон регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності.

Одночасно з наведеним, за рамки цього Закону виведена така діяльність: банківська діяльність; діяльність в галузі телебачення і радіомовлення; виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню загалом налічує 30 (тридцять) позицій.

Ліцензіат зобов'язаний виконувати вимоги ліцензійних умов відповідного виду господарської діяльності, а здобувач ліцензії для її одержання - відповідати ліцензійним умовам. Вимоги ліцензійних умов до суб'єкта господарювання включають: вичерпний перелік підтвердних документів, що підтверджують відповідність суб'єкта господарювання вимогам ліцензійних умов; кадрові вимоги; організаційні вимоги; технологічні вимоги щодо наявності певної матеріально-технічної бази; спеціальні вимоги. Ліцензійними умовами встановлюються зміст та форма: заяви про одержання ліцензії; документів, що додаються до заяви про одержання ліцензії; опису документів, що подаються для одержання ліцензії; документів щодо кожного місця провадження господарської діяльності.

Документи до органу ліцензування та видача органом ліцензування документів може відбуватись: нарочно; поштовим відправленням з описом вкладення; в електронному вигляді за допомогою телекомунікаційних засобів зв'язку.

Орган ліцензування протягом трьох робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії встановлює наявність або відсутність підстав для залишення її без розгляду і в разі їх наявності приймає відповідне рішення. Копія рішення про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду надається у триденний строк здобувачеві ліцензії.

За видачу ліцензії справляється разова плата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, що діє на день прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії, якщо інший розмір плати не встановлений законом.

Переоформлення ліцензії є безоплатним.

Плата за видачу ліцензії вноситься ліцензіатом у строк не пізніше десяти робочих днів з дня отримання здобувачем ліцензії від органу ліцензування повідомлення про прийняте ним рішення про видачу ліцензії.

Законом визначено 10 (десять) підстав для анулювання ліцензії.

Орган ліцензування після надходження від здобувача ліцензії заяви про отримання ліцензії формує єдину ліцензійну справу щодо цього суб'єкта.

За провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, без ліцензії чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування посадові особи суб'єктів господарювання несуть адміністративну відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Copyright © 2015 - 2024. All Rights Reserved.