Київська міська Рада 2 квітня 2015 року прийняла Рішення № 317/1182 «Про забезпечення недопущення самочинного будівництва та самовільного зайняття земельних ділянок»

Виходячи зі змісту основним завданням даного Рішення є посилення контролю за припиненням незаконного (самовільного) будівництва будь-яких об'єктів будівництва та встановлення (розміщення) тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, а також забезпечення недопущення незаконної (самовільної) їх реконструкції, добудови, перебудови під об'єкти нерухомого майна чи інших незаконних дій з тимчасовими спорудами та недопущення незаконного введення таких об'єктів в експлуатацію та реєстрації на них права власності чи інших речових прав як на об'єкти нерухомого майна.

Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити недопущення: видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки особам, які не оформили в установленому законодавством порядку право власності або право користування земельною ділянкою; присвоєння самочинно збудованим об'єктам та тимчасовим спорудам поштових (будівельних) адрес; видачі паспортів прив'язок на самовільно встановлені (розміщені) тимчасові споруди та внесення про них відомостей до містобудівного кадастру; укладення договорів щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою для визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд, встановлених (розміщених) самовільно.

Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища та районним в місті Києві державним адміністраціям забезпечити: посилення самоврядного контролю у сфері благоустрою; невідкладне вжиття в установленому порядку заходів щодо демонтажу самовільно встановлених (розміщених) тимчасових споруд з подальшим відшкодуванням усіх витрат на проведення демонтажу, перевезення, розвантаження і т.і.

ПАТ "Київгаз", ПАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал", ПАТ "Київенерго" та іншим підприємствам, установам та організаціям забезпечити вжиття заходів стосовно недопущення видачі технічних умов щодо інженерного забезпечення самочинно збудованих об'єктів, зокрема водо-, тепло-, енерго- і газопостачання, каналізації, радіофікації, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод, телефонізації, телекомунікації, диспетчеризації, пожежної та техногенної безпеки тощо.

Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в межах своїх повноважень забезпечити вжиття заходів щодо посилення самоврядного контролю за використанням та охороною земель.

Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити вжиття заходів щодо недопущення укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Києва з особами, які здійснили самочинне будівництво та/або самовільне зайняття земельних ділянок.

Право на забудову земельної ділянки реалізується лише її власником або землекористувачем, який оформив таке речове право у встановленому законодавством порядку. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).

Тимчасові споруди не є нерухомим майном, а виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюються тимчасово, без улаштування фундаменту. Право власності на тимчасові споруди не підлягає державній реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Тимчасовим спорудам не присвоюються поштові адреси.

Copyright © 2015 - 2024. All Rights Reserved.