Владислав Михайловський

адвокатська допомога для Вас

Операції з валютою і сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування

Законом України від 28.12.2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» між іншим було внесено зміни до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».

Так, вищевказаними змінами встановлено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є серед інших «фізичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в готівковій формі (крім фізичних осіб, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти для погашення кредитів)». Отже, фізичні особи, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти для погашення кредитів не є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

До того ж варто відзначити, що порядок проведення операції з купівлі іноземної валюти фізичними особами для погашення кредитів встановлюється Національним банком України. Національний банк України забезпечує організацію і контроль за сплатою (утриманням) збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти юридичними та фізичними особами, крім банківських установ, у готівковій формі. Банки подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду України звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти юридичними та фізичними особами, крім банківських установ, у готівковій формі у порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України.